Skład Samorz±du Szkolnego w roku szkolnym 2006/2007

zastępca Łukasz Pełszyk

skarbnik-Gosia Sandurska

Sekretarz Magda Pawlak

I. Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie gimnazjum.

II. Organem samorządu jest Rada Samorządu Uczniowskiego.

III. Celem samorządu jest:

a) uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielem w realizacji celów wychowawczych szkoły,

b) rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów i wzajemnego wspierania się,

c) kształtowanie umiejętności zespołowego działania, stwarzania warunków do aktywności społecznej, samokontroli, samooceny, samodyscypliny uczniów.

IV. Do zadań Samorządu Uczniowskiego należy:

a) prowadzenie części oficjalnych uroczystości szkolnych,

b) wspieranie i organizowanie imprez szkolnych i pozaszkolnych,

c) aktywizowanie uczniów do udziału w różnego rodzaju konkursach i imprezach, gdzie istnieje możliwość zaprezentowania uzdolnień,

d) organizowanie na terenie szkoły konkursów, mających na celu ożywienie życia w szkole,

e) reprezentowanie społeczności uczniowskiej na zewnątrz szkoły,

f) współpraca z Dyrekcją Szkoły i Radą Pedagogiczną,

g) zgłaszanie wniosków postulatów Dyrekcji Szkoły,

h) dbałość o stan i zabezpieczenie sprzętu nagłaśniającego,

i) organizowanie uczniów do niezbędnych prac na rzecz szkoły,

j) pozyskiwanie funduszy na działalność,

k) troska o dobre imię Gimnazjum,

l) organizowanie wyborów uzupełniających do Rady Samorządu Uczniowskiego

V. Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego

1. W skład Rady Samorządu Uczniowskiego wchodzą członkowie demokratycznie wybrani spośród wytypowanych do tej funkcji przedstawicieli poszczególnych klas Gimnazjum.

2. Spośród tych przedstawicieli oni sami wybierają :

a) przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego,

b) zastępcę przewodniczącego,

c) skarbnika,

d) sekretarza.

3. Członkowie Samorządu Uczniowskiego mają obowiązek:

a) przestrzegać regulaminu Samorządu Uczniowskiego,

b) dbać o dobre imię szkoły,

c) aktywnie uczestniczyć w spotkaniach SU,

d)przekazywać klasom informacje o podjętych działaniach,

f) koordynować i wspomagać klasy w realizacji podjętych działań,

g) dobrze wywiązywać się z podjętej funkcji w SU.

VI. Zasady funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego

1. Kadencja Rady Samorządu Uczniowskiego trwa jeden rok szkolny.

2. Wybory do Rady SU odbywają się na początku roku we wrześniu spośród zgłoszonych przez klasy kandydatów. Uczniowie ustępującego składu mogą ponownie stanąć do wyborów.

3. Nie ustala się stałej liczebności Rady SU. W zależności od zapotrzebowania i zainteresowań uczniów można skład Rady SU zwiększyć lub zmniejszyć.

4. Rada SU spotyka się na zebraniach organizacyjnych w miarę możliwości i potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz w miesiącu.

5. Spotkania Rady SU SA otwarte i mogą w nich uczestniczyć także uczniowie nie pełniący funkcji samorządowych.

6. Opiekę nad Samorządem Uczniowskim prowadzi opiekun, czyli nauczyciel znajdujący powszechna aprobatę wśród uczniów.

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

UCZNIOWSKIEGO ROKU SZKOLNYM 2006/2007

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2006/2007 będzie pracował w oparciu o kalendarz imprez zaplanowany na rok bieżący. Każda z klas otrzyma przydział obowiązków, za które będzie odpowiadała ( w załączeniu kalendarz imprez). Samorząd Uczniowski będzie ściśle współpracował z Klubem przy organizacji imprez szkolnych. Będzie wspierany przez Klub i Koło Plastyczne w przygotowaniu dekoracji szkoły i dekoracji imprez. Zarząd SU będą stanowili przedstawiciele wybrani z każdej klasy na drodze wyborów klasowych. Spotkania SU będą odbywać się co miesiąc, w celu podsumowania pracy i omówienia bieżących spraw. Samorząd czynnie włączy się w przygotowanie dyskotek szkolnych. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów przeznaczone zostaną w br na zakup materiałów fotograficznych. Samorząd Uczniowski prowadzić będzie rejestrację imprez szkolnych w formie zdjęć. Dokumentację najważniejszych wydarzeń szkolnych będzie kontynuować poprzez kronikę szkolną i gazetkę na szkolnym korytarzu. W tym roku włączymy się w akcje:
  1. - "Sprzątanie świata",
  2. - "Zapobieganie AIDS",
  3. - "Zapobieganie otyłości",
  4. - "Dzień bez papierosa",
  5. - "Góra grosza",
  6. - zbiórka baterii i makulatury.

piekunowie Samorządu Uczniowskiego: