W dniu 20.02.2007r. w Gimnazjum Nr 3 w Legionowie odbył się II etap konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa dotyczącego znajomości języka angielskiego. W konkursie udział wzięło 24 uczniów z pięciu szkół powiatu legionowskiego: Gimnazjum nr 2 w Legionowie, Gimnazjum nr 4 w Legionowie, Gimnazjum w Zegrzu, Gimnazjum w Jabłonnie, Gimnazjum w Woli Kiełpińskiej, Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, Gimnazjum nr 3 w Legionowie Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi trzech różnych obszarów językowych: Use of English (gramatyka), Reading (czytanie), Writing (pisanie samodzielnej, dłuższej wypowiedzi na dany temat) Test został przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego - mgr Agnieszkę Lewandowską (use of English, writing) oraz mgr Urszulę Paszkiewicz (reading).Czas trwania konkursu 2 x 60 minut. Wyniki konkursu zostaną przesłane do zainteresowanych szkół. Rozdanie nagród nastąpi w 28 marca na uroczystości "Drzwi otwartych " w naszej szkole.

Nauczyciel j.angielskiego A.Lewandowska

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.

FINAŁ KONKURSU "POCZTÓWKI ŚWIĄTECZNE"

Z przyjemnością zawiadamiamy, że dnia 8.12.2006 r. w Klubie gimnazjalisty, w Gimnazjum nr 3 odbył się ostatni etap międzyszkolnego konkursu plastycznego "Pocztówki Świąteczne" zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Celem konkursu było pobudzanie twórczej aktywności uczniów oraz możliwość nadania tekstowi literackiemu formy plastycznej.

Do konkursu przystąpili uczniowie z gimnazjów nr 2, 3, 4 i Salezjańskiego.

Komisję stanowili:

przewodnicząca: p. Anna Łasińska - Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji

i Sportu Urzędu Miasta Legionowo,

członkowie: p.Danuta Masiak - Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Legionowie,

p.Zofia Piotrowska - artysta plastyk Miejskiego Ośrodka Kultury

w Legionowie. Poziom prac był tak wysoki, iż nie udało się wyłonić zwycięzcy konkursu, w związku z tym po burzliwej naradzie Komisja przyznała trzy równorzędne nagrody dla: oraz wyróżnienia dla: Z rąk Piotra Zadrożnego, zastępcy Prezydenta Miasta Legionowo, laureaci otrzymali nagrody - profesjonalne materiały plastyczne. Nie pominięto innych uczestników konkursu - wszyscy otrzymali upominki i dyplomy.

Poezja Jana Pawła II zaprezentowana przez uczniów koła teatralnego Gimnazjum nr 3 stanowiła zwieńczenie uroczystości.

Pocztówki wykonane w czasie konkursu posłużyły do złożenia życzeń świątecznych pracownikom urzędów i placówek oświatowych. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

W dniu 30 października 2006

w Gimnazjum nr 3 odbył się etap powiatowy VIII edy-cji konkursu historycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo "Legiony

a niepodległość Polski w latach 1914-1918. Rola Józefa Piłsudskiego w 1914-1918. Zadania konkursowe zostały przygotowane przez dyrektora Muzeum Legionowskiego pana Jacka Szczepańskiego z propozycji przysłanych przez nauczycieli historii poszczególnych szkół. Gościem honorowym był pan Henryk Matuszewski - inicjator konkursu.

W Komisję Konkursową stanowili:

pani Katarzyna Ziułkowska - Karnicka - starszy asystent Muzeum Historycznego w Legionowie

nauczycele" historii, opiekunowie z poszczególnych szkół:

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z następujących gimnazjów: Wyniki konkursu kształtują się następująco: Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 8 listopada 2006 r. o godz. 10 00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym przy ul. Jana Pawła I nr 2. Zaproszeni zo-stali wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami. MG